2008-04-22

Pudełko dziergacza / Knitter's box

Będę szczera. Nigdy nie byłam specjalnie zorganizowaną osobą. Jednak lubię mieć porządek i kiedy mój craftowy asortyment jest poukładany ładnie i porządnie i łatwo dostępny, tak bym mogła w każdej chwili znaleźć to co jest mi akurat potrzebne. Mój kącik dziewiarki był jednym wielkim bajzlem, w którym nie byłam nic w stanie znaleźć (drutów, szydełek, igieł, guzików, koralików itp, itd, a czasami nawet zaczętych robótek) bez przekopania szuflad i różnych koszyczków i pudełek. Ale postanowiłam zostać porządną dziewiarką i craftlady. W związku z powyższym wpadłam na pomysł "Zestawu Porządnej i Zorganizowanej Dziewiarki". Pierwsze elementy tego zestawu to markery i poduszka na igły. A teraz nadszedł czas na Pudełko Dziergacza do trzymania różnych użytecznych drobiazgów(centymetra, markerów, igieł, szpilek, igieł do filcowania, koralików...)
***
Well, lets be honest, I've never been a very well organized peerson... However I do like and definitely need my craft stuff to be sorted through, arranged neatly and easy to access, so I can always find anything I need in the moment I thnik of it. My craft corner has always been a mess, I was incapable of finding anything (knitting needles, cable needles, crochet hooks, tapestry needles, pins, buttons, beads etc and sometimes even my WIP's) without at least 15 minutes spent on digging in drawers, baskets and boxes. But now I've decided to become a neat knitter and so I came to the idea of "The Very Neat and Well Organized Knitter's Set". First items I made were the stitch markers and pincushion. Now it's time for Neat Knitter's Box to keep usefull bits and pieces (measuring tape, pins, stitch markers, needles, felting needles, beads...)
To miał być ładny mały przedmiot użytkowo-ozdobny dla mnie, więc jest różowiutki, z zielonym dodatkiem i moim ukochanym ściegiem z Rambling Rose. Oczywiście zrobione jest z Nicky Eliana :D Kiedyś było to pudełko w którym znajdowały się świece zapachowe i kadzidełka. Zrobione jest z czegoś twardego ala papier... Złamałam na tym czymś cztery igły przyszywając dzianinę do wieczka.
***
It was meant to be small, pretty usefull and decorative item for me. So it's pink with touch of green and embelished with my favourite knitting stitch pattern from Rambling Rose cardigan.
The box itself contained originally some candles. It was made of something really hard that looks like paper mache. I broke four needles sewing the knitted fabric to the lid.
Pudełko dziergacza i poduszka na igły - pierwsze dwa elementy zestawu. Będzie tego więcej :)
***
Knitter's Box and Pincushion - first two items of the set. More to come :)


3 comments:

Martyna said...

Po prostu cudo!

Michelle said...

Aglaya, piękny organizer :) Będziesz teraz bardzo zorganizowaną dziewiarką :))) Bardzo fajny pomysł a wykonanie - jak zwykle - pierwsza klasa! :)

Kejt The Chocolate said...

Kapitalne :) Lubię te Twoje dopracowane w najmniejszym szczególe drobiazgi:) Gdybym posiadała taki zasobnik, to niechybnie spędzałabym większość czasu na... podziwianiu go ;) Buziam!